Dr.REX – skvělý program do ordinace

Na změnu nikdy není pozdě. Po 24 letech užívání nejmenovaného programu do ordinace jsem před dvěma týdny změnil svůj ambulantní software.

A mohu každému vřele doporučit.

Dr.REX – je plně klávesnicový, extrémně rychlý a všestranný program, který splňuje i ty nejvyšší profesionální požadavky. Běží na libovolné verzi  OS MicrosoftWindows, má absolutně spolehlivou a rychlou podporu výrobce, tuny konfiguračních možností, spousty hotových a přitom modifikovatelných formulářů, import laboratorních výsledků, všechy myslitelné přehledy, statistiky, srovnávání a anylýzy dat, velice spolehlivou  implementaci eReceptů s odesíláním na mail, SMS, tiskem na papír etc. Legračně jednoduchou síťovou instalaci, zálohování, přenositelnost a přitom extrémní důraz na bezpečnost dat. A to jsem zatím zdaleka neprozkoumal všechny nabízené možnosti.

Když mi na můj první investigativní dotaz na možnost ovládát program výlučně klávesnicí výrobce sdělil, že “samozřejmě, doktor má přece léčit a ne hledat na stole myš”, bylo okamžitě rozhodnuto. Následovala blesková konverze dat (32 tisíc klientů) a nájezd na ostrý provoz během asi 5 dnů.

Zároveň mohu potvrdit pravdivost varování v příbalovém letáčku výrobce, že “během velmi krátké doby dochází u uživatelů k návyku”.

Nyní si denně vyčítám, že jsem tento krok neudělal o 20 let dříve..